اجاره وثیقه

اجاره وثیقه

اجاره وثیقه

شاید یافتن یک وثیقه یا سند برای ارائه به دادگاه کار آسانی نباشد . منظور از یافتن وثیقه همان اجاره وثیقه جهت ضمانت است .

وثیقه مبلغ مالی، سند یا چک و …. میباشد که در ازای آزادنی به دادگاه یا دادسرا ارائه میشود . اما آیا این وثیقه همواره در دسترس خواهد بود و تهیه آن مقدور خواهد بود ؟

معمولا برای آزاد کردن مشروط زندانی به طور موقف ، دادگاه متناسب با جرم فرد و اهمیت پرونده مبلغی را مشخص کرده و پس از قرار دادن وثیقه هم رده با مبلغ اعلام شده فرد زندانی به طور موقت آزاد شده و بیرون از زندان مشلوغ به پیگیری مراحل قضایی خود میشود.

جهت اجاره وثیقه ، سند اجاره ای ، ضمانت دادگاه و … با ما تماس بگیرید :

02166891290 / 02166872449

در اکثر خانواده ها ، معمولا با پرس و جو از اقوام سندی را که میتوان به عنوان وثیقه به دادگاه ارائه کرد را پیدا میکنند و سپس با ارائه آن به دادگاه اقدام به آزادی فرد زندانی میکنند.

اما در این بین خانواده هایی هم پیدا میشوند که به هر دلیلی قادر به تهیه سند یا … برای ارائه به دادگاه نیستند و در به در دنبال سند برای آزادی زندانی خود هستند.

مجموعه ما با اجاره وثیقه یا سند به خانواده فرد زندانی این امکان را فراهم میکند تا خانواده شاهد زندانی ماندن عزیزان خود نشوند . درگذشته عملا این کار ( اجاره وثیقه ) بسیار کم صورت می گرفت و مراجع اجاره وثیقه و سند اجاره ای به این میزان شاید وجود نداشتند .

اما امروزه اجاره وثیقه و یافتن سند اجاره ای تحت شرایطی بسیار آسان تر است . منظور از شرایط ، یعنی نیفتادن در دام افراد سودجویی که با هزینه های گراف و به شکل غیر قانونی اقدام به اجاره دادن وثیقه و سند می نمایند .

اجاره وثیقه چگونه صورت می گیرد ؟

وثیقه به عنوان تأمین کیفری مطابق ماده 132 قانون آیین دادرسی کیفری:

((به منظور دسترسی به متهم و حضور به موقع وی در موارد لزوم و جلوگیری از فرار یا پنهان شدن یا تبانی با دیگری ، قاضی مکلف است پس از تفهیم اتهام به وی یکی از قرارهای تأمین کیفری را صادر کند)) .

 

تنظیم قرارداد جهت اجاره وثیقه

هر گونه تعاملی اساسا مبتنی بر قرارداد میباشد، قرارداد ها شامل توافق بین طرفین طبق عرف بازار و بنیان قرارداد ها هستند.

هر گونه اشتباهی در تنظیم قرارداد موجب به خطر افتادن شرکت اجاره دهنده وثیقه و یا به خطر افتادن دارایی خود شما شود، به همین منظور کارشناسان شرکت ما با تنظیم قرارداد های منظم و دقیق از بروز هر گونه مشکل در قرارداد ها مطمئن شده تا هم شرکت اجاره دهنده و هم شما متضرر نشوید.

اکثر افراد سودجو در زمینه اجاره وثیقه و سند از همین روش اقدام به کلاهبرداری می کنند .

قراردادهای رایج به شرح ذیل می باشند:

1.قراردادهای پیمانکاری

2.قراردادهای مشارکت در ساخت

3.قراردادهای مشارکت مدنی در کلیه موضوعات

4.قراردادهای وثیقه

5.انواع مبایعه نامه و اجاره نامه

 

اگر وثیقه گذار نیاز به فروش ملک داشته باشد چه اتفاقی می افتد؟

گاها وثیقه گذار فردی است از اطرافیان متهم که بر حسب آشناییت سند خود را به عنوان وثیقه در دادگاه می‌گذارد . یعنی عملا هزینه ای بایت اجاره وثیقه آن سند صورت نمی گیرد و به سبب آشناییت این کار انجام می گیرد .

گاهی شرایطی پیش می‌آید که وثیقه گذار کلاً از  گذاشتن وثیقه منصرف می شود و یا نیاز به فروش ملک خود پیدا می کند .

حال سوال اینجاست که در این شرایط باید چه عملی انجام داد؟

در چنین شرایطی باید وثیقه گذار درخواستی بنویسد ، و از مقام قضایی درخواست آزادی وثیقه‌اش را نماید البته ابتدا باید متهم را معرفی نموده و سپس وثیقه‌اش آزاد گردد.

اما یک نکته مهم درباره اجاره وثیقه

طبق ماده 228 قانون آیین دادرسی کیفری ، کفیل یا وثیقه گذار در هر مرحله از تحقیقات و دادرسی با معرفی و تحویل متهم می تواند به اقتضای شرایط، رفع مسئولیت یا آزادی وثیقه‌ی خود را از مرجعی که پرونده در آنجا مطرح است در خواست کند.

تبصره: در مواردی که متهم به علت دیگری از سوی سایر مراجع بازداشت باشد نیز، کفیل یا وثیقه گذار می‌تواند اعزام وی را درخواست نماید.

 

متن نامه ی درخواست وثیقه گذار جهت فروش ملک

حال می خواهیم بخشی از درخواست وثیقه گذار را به شکل کلی نمایش دهیم .البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که لزوما متن زیر یک متن جامع و کامل ممکن است نباشد و صرفا جهت اشنایی قرار داده شده است .

ابنجانب وثیقه گذار آقای …………….. فرزند ……………….. متهم به جرم ………………… در پرونده ………………….. به علت نیاز شخصی، مجبور به فروش ملک مورد وثیقه می‌باشم و برای تنظیم نمودن سند رسمی آن احتیاج به فک وثیقه دارم .

با توجه به این که متهم (آقای ……………) را نزد شما حاضر کردم، خواهشمندم با توجه به حضور متهم در اجرای ماده‌‌ی 228 قانون آیین دادرسی کیفری، متهم (آقای ………..) را تحویل گرفته و نسبت به رفع مسئولیت اینجانب و فک وثیقه اقدامات لازم را بفرمائید.

 

سوالات متداول درباره اجاره وثیقه:

آیا میتوان برای برای ارائه وثیقه از چند سند استفاده کرد؟

—–بله در صورت صلاح دید قاضی از نظر قانونی مانعی ندارد.

 

آیا میتوان به جای سند ملکی از چند فیش حقوقی استفاده کرد؟

—–بستگی به میزان جرم فرد و مبلغ تعیین شده دادگاه دارد که در صورت سبک بودن مبلغ امکان آن وجود دارد ولی در صورتی که مبلغ دادگاه بالا باشد حتما باید به صورت سند ملکی ارائه شود.

 

آیا از سند شهرستان هم جهت ارائه وثیقه به مراجع و محاکم قضائی تهران می توان استفاده کرد؟

—–بله اجاره وثیقه یه این روش هم ممکن است .

 

در صورت داشتن سوال میتوانید با درج آن در بخش نظرات سایت ، با ما در میان گذاشته و در اسرع وقت جواب خود را دریافت کنید . همچنین مجموعه کارگزاران همه روزه حتی روزهای تعطیل از ساعت 8 صبح تا 8 شب آماده پاسخگویی می باشد .

 

تفاوتهای سند رسمی و سند عادی :

باتوجه به اینکه در رابطه با اجاره وثیقه و سند صحبت میکنیم لازم است تا نگاهی گذرا هم به انواع سند داشته باشیم .

با نگاهی کوتاه به قوانین حقوقی میتوان متوجه شد که اسناد در ایران به دو نوع تقسیم میشوند :

سند های رسمی

1.ثبت شده در اداره ثبت املاک

2.ثبت شده در دفتر استاد رسمی

3.ثبت شده زیر نظر ماموران رسمی و ثبت آن طبق مقررات قانونی

سند های عادی

1.سندی از قوانین سند رسمی پیروی نکند سند عادی میباشد.

 

شرایط سند برای وثیقه زندانی

سندی که اجاره می شود و به عنوان یک ضمانت در دادگاه جهت آزادی متهم ارائه می شود لازم است تا دارای شرایط ذیل باشد :

1.سند باید ششدانگ باشد

2.سند بدون مشکل و سالم باشد

3.سندی که برای وام یا مسائل دیگری استفاده شده باشد پذیرفته نمی شود

4.سند عرصه و اعیان باشد

5.از طرف کارشناس محترم دادگستری یازرسی  تایید شود


جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ما با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید . اجاره وثیقه ، تهیه سند ، سند اجاره ای ، انواع ضمانت و … به شکل بسیار فوری ، مطمئن و با قیمت مناسب فقط با کارگزاران .

02166891290 / 02166872449

دفتر مرکزی : تهران


Kargozaran

یک پاسخ به “اجاره وثیقه”

  1. ناصری گفت:

    مقاله خیلی خوبی بود اطلاعاتی که از سایتتون میخونم واقعا خیلی به درد بخورن هروقت مقاله جدید میذارین واقعا میبینم که مطالب جدید دارین ارائه میکنیم خیلی ممنونم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *